System TensarTech® GreenSlope

75% oszczędności w porównaniu do ściany oporowej
3 elementy systemu
45°-70° kąt nachylenia skarpy
  • System stromych skarp z gruntu zbrojonego o całkowicie naturalnym, porośniętym roślinnością zboczu – zaprojektowany i dostarczany przez jedno niezawodne źródło,
  • Umożliwia konstrukcję statecznych skarp o nachyleniu do 70°,
  • Szybka i ekonomiczna realizacja,
  • Możliwość wykorzystania materiałów zasypowych różnego rodzaju: gruntów spoistych, materiału pozyskanego na miejscu z odzysku lub z recyklingu.

Skontaktuj się z naszym inżynierem

Informacje ogólne

Gdy pozwala na to dostępna przestrzeń, porośnięta roślinnością stroma skarpa stanowi atrakcyjną i oszczędną alternatywę wobec pionowych ścian oporowych. System TensarTech® GreenSlope stosowany jest do budowy statecznych skarp nasypów o kącie nachylenia zbocza do 70°. Możliwe jest osiągnięcie oszczędności nawet do 70% w stosunku do konwencjonalnej betonowej konstrukcji oporowej.

Elementy systemu

System TensarTech® GreenSlope to kompletny system, składający się zarówno z produktów, jak i usług. 

W razie potrzeby w zakres systemu wchodzi ocena warunków na placu budowy i doradztwo, jak również kompletne usługi projektowe naszego doświadczonego zespołu. W ramach systemu stosowane są trzy określone produkty. Są to georuszty jednokierunkowe Tensar (wykonane z wyjątkowo trwałego i niepodatnego na korozję polietylenu wysokiej gęstości), panele z siatki stalowej TensarTech GreenSlope (dostarczane na plac budowy w postaci powiązanych elementów gotowychdo ustawienia i natychmiastowego montażu) oraz łączniki polimerowe Tensar bodkin, zapewniające bardzo połączenieo wysokiej wytrzymałości między stalowym oblicowaniem a georusztem zbrojącym zasypkę.

Kompletne rozwiązanie z jednego źródła

Elementy systemu TensarTech GreenSlope zostały zaprojektowane w taki sposób, by osiągnąć optymalną współpracę i efektywność. Wysokiej jakości spawane panele z siatki stalowej, polimerowe łączniki zapewniające połączenie o wysokiej wytrzymałości, mata przeciwerozyjna oraz georuszty jednokierunkowe Tensar tworzą system stromych skarp z gruntu zbrojonego, który nie tylko spełnia, ale nawet przewyższa standardy które oferuje branża Dzięki użyciu zaawansowanego oprogramowania TensarSoil nasz zespół wykwalifikowanych inżynierów może dostarczyć Państwu pełną gamę gotowych opracowań: od darmowych zaleceń projektowych, aż po kompletny projekt wykonawczy.

Sprawdzone rozwiązanie konstrukcji stromych skarp  

Szybka i oszczędna realizacja – zazwyczaj niewymagająca żadnych specjalistycznych kwalifikacji – zapewnia ekonomiczność i uniwersalność systemu TensarTech GreenSlope, sprawiając, że dla inwestorów, projektantów i wykonawców posiada on bardzo wiele zalet w porównaniu z innymi konstrukcjami oporowymi, takimi jak: ściany żelbetowe, gabionowe czy wykonane z kaszyc. Do kluczowych zalet należy między innymi możliwość użycia materiału zasypowego pozyskanego na miejscu lub z recyklingu. System charakteryzuje się również zwiększoną tolerancją na nierównomierne osiadania, wysoką odpornością na wstrząsy sejsmiczne oraz mniejszym obciążeniem przekazywanym na grunt, co pozwala uniknąć kosztownych wzmocnień podłoża. Ponadto system jest trwały i wymaga minimalnych lub zerowych zabiegów utrzymaniowych, a naturalna roślinność porastająca skarpę zapewnia jej atrakcyjny wygląd.

Dobre rady – naturalnie

Dobór odpowiedniej roślinności i gatunków traw dla konkretnej inwestycji ma kluczowe znaczenie. Doradztwo miejscowego ogrodnika może zapewnić, że wybrane gatunki będą odpowiednie dla danego klimatu i lokalizacji oraz kąta nachylenia skarpy. Dodatkowo możliwe jest uzyskanie doradztwa w zakresie procedur nasadzenia i nawadniania pokrywy roślinnej na obszarach bardziej suchych. Rodzaj i grubość warstwy ziemi urodzajnej lub alternatywnego ośrodka wzrostu roślin może zostać określona w projekcie.

Szerokie możliwości kształtowania krajobrazu

Bez względu na to, czy Państwa celem jest zagospodarowanie większej powierzchni działki czy zwiększenie wartości nieruchomości, system TensarTech GreenSlope stanowi odpowiedź na najtrudniejsze wyzwania związane z konstrukcjami oporowymi. Od dużych ścian o znaczeniu konstrukcyjnym po niewielkie tarasy ogrodowe – TensarTech GreenSlope doskonale wkomponuje się w naturalne otoczenie w każdej lokalizacji.