Program do projektowania Tensar+Program do projektowania Tensar+

Tensar+ to darmowe oprogramowanie projektowe w chmurze, pozwalające projektantom, wykonawcom i inwestorom na uwzględnienie zastosowania georusztów w szerokim zakresie inwestycji. Nowa, udoskonalona wersja programu charakteryzuje się uproszczoną obsługą oraz wszystkimi funkcjami, dzięki którym inżynierowie tak chętnie sięgają po oprogramowanie Tensar.

Dzięki tej platformie mogą Państwo opracować swój projekt, dostosowywać jego specyfikacje i wyliczać na bieżąco uzyskane oszczędności.

Platforma do projektowania Tensar+ umożliwi Państwu:

  • Projektowanie i ocenę wyspecyfikowanych rozwiązań
  • Porównanie alternatywnych materiałów i uwarunkowań projektowych
  • Bieżący podgląd uzyskanej oszczędności czasu i pieniędzy w zależności od wybranych parametrów
  • Analizę zgodności inwestycji z założeniami zrównoważonego rozwoju.


Skorzystaj z Tensar+ już dzisiaj

A mock-up of Tensar+ software on a mobile and laptop screen

Szeroki wybór modułów do projektowania rozwiązań geotechnicznych i konstrukcyjnych

W Tensar+ dostępna jest szeroka gama modułów umożliwiających projektowanie rozwiązań geotechnicznych i konstrukcyjnych. Poniżej znajdą Państwo opis już udostępnionych oraz przygotowywanych modułów projektowych.

Stacked Image 0

Budowa nawierzchni drogowych

Dzięki modułowi poświęconemu projektowaniu i budowie nawierzchni drogowych projektanci mogą zwizualizować, przeanalizować i zrozumieć parametry oraz wymagania inwestycji przed realizacją, włączając w to specyfikację warstw kruszywa stabilizowanego. Zastosowanie stabilizacji niezwiązanych warstw nawierzchni drogowej georusztami pozwala na zmniejszenie grubości konstrukcji, co przekłada się na maksymalną redukcję kosztów oraz emisji zanieczyszczeń. Podejście projektowe Tensar oparte jest na najbardziej aktualnej wiedzy o funkcjonowaniu gerousztu w nawierzchni pod obciążeniami dynamicznymi pochodzącymi od ruch

Projektowanie konstrukcji tymczasowych

Tymczasowe platformy robocze stanowią niezwykle ważny element wielu inwestycji budowlanych, zapewniając stateczne i bezpieczne obszary robocze dla pracowników i inżynierów. Moduł Tensar+ do projektowania konstrukcji tymczasowych pozwala na wykorzystanie najnowszej technologii platform roboczych z kruszywa stabilizowanego georusztami Tensar oraz zapewnienie bezpieczeństwa, redukcję kosztów i ograniczenie wpływu budowy na środowisko. W oprogramowaniu Tensar+ wykorzystano opracowaną przez firmę Tensar metodę projektową „T-Value”, która stanowi sprawdzoną alternatywę wobec wytycznych zawartych w brytyjskim dokumencie BR470.

Projektowanie stabilizacji podłoża

Praca na słabonośnym lub niejednorodnym podłożu zwykle stanowi istotne wyzwanie technologiczne, a wcześniejsze zaprojektowanie bezpiecznego wzmocnienia jest nieodzowne. Dzięki modułowi Tensar+ poświęconemu stabilizacji podłoża możliwe jest zaprojektowanie warstwy kruszywa stabilizowanego georusztami, która zabezpieczy podłoże oraz zapewni wymaganą nośność. Opracowane przez firmę Tensar metody projektowania stabilizacji podłoża są powszechnie uznane i stosowane na całym świecie.

Kolejne moduły już wkrótce

Pracujemy nad wieloma modułami projektowymi, które udostępnimy użytkownikom w przyszłości – na razie są one zaznaczone na platformie kolorem szarym. Wśród przygotowywanych modułów znajdują się:

  • Drogi o nawierzchniach nieulepszonych dla obciążeń ponadnormatywnych
  • CD225: Projektowanie dolnych warstw nowych nawierzchni
  • Kompleksowe projektowanie konstrukcji nawierzchni
  • Projektowanie ścian i skarp

Aby być na bieżąco i otrzymywać maile z informacjami o publikacji konkretnych modułów, już dzisiaj zapiszcie się Państwo do Tensar+, kliknijcie nagłówek wybranego modułu i wybierzcie przycisk „powiadomienia”.

Stacked Image 0


Co to jest oprogramowanie do projektowania?

Oprogramowanie do projektowania to specjalistyczny program pozwalający projektantom na utworzenie wirtualnych odpowiedników poszczególnych elementów geotechnicznych występujących w terenie. Program pozwala inżynierom na bezproblemowe projektowanie dróg o nawierzchniach nieulepszonych, platform roboczych czy stabilizacji podłoża. Tensar+ to oprogramowanie opracowane specjalnie z myślą o uwzględnieniu zastosowania georusztów Tensar – najskuteczniejszych rozwiązań dla dróg, kolei i obszarów obciążonych ruchem kołowym. Jako czołowy producent na rynku georusztów stosowanych do stabilizacji i zbrojenia gruntu zapewniamy, że zastosowanie naszych produktów w połączeniu z naszym oprogramowaniem pozwoli Państwu na stworzenie projektu opartego na właściwościach eksploatacyjnych materiałów oraz wyrażonych liczbowo korzyściach z ich zastosowania.

Oprogramowanie do projektowania na komputerze, smartfonie i tablecie

Nasze oprogramowanie jest całkowicie darmowe i funkcjonuje w chmurze – można z niego swobodnie korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Nie potrzebują Państwo wolej pamięci na swoich urządzeniach; nie trzeba spełniać żadnych specjalnych wymagań, aby rozpocząć projektowanie. Jeśli Państwa zespół chce projektować w terenie, wystarczy pobrać aplikację.


Raportuj, analizuj, współpracuj

Podczas pracy w oprogramowaniu Tensar+ mogą Państwo czerpać z naszej specjalistycznej wiedzy i wieloletnich badań. Dostępna w programie sekcja z materiałami zawiera wiele pomocnych dokumentów, w tym informacje o produktach, szkolenia czy opisy zastosowań i metod projektowych. Jeśli napotkają Państwo na jakiekolwiek trudności podczas użytkowania Tensar+, udostępniamy rozbudowaną sekcję z najczęściej zadawanymi pytaniami, ale również oferujemy indywidualne wsparcie projektowe.

Współpraca przy projektach i raportowanie wyników nigdy jeszcze nie było równie łatwe. W Tensar+ możliwe jest nie tylko dodawanie notatek podczas projektowania, ale również eksportowanie raportów i udostępnianie ich online, w mailach lub pod postacią wydruków.

Jak rozpocząć projektowanie w oprogramowaniu Tensar+

Rozpoczęcie pracy z Tensar+ jest szybkie, proste i darmowe. Wystarczy odwiedzić stronę Tensar+, założyć nowe konto i otworzyć nowy projekt bezpośrednio ze strony głównej.

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest różnica między Tensar+ a TensarPave?

TensarPave to starsze oprogramowanie firmy Tensar – użytkownicy pobierali je na swoje komputery i musieli uzyskiwać kody zapewniające dostęp na określony czas. To również było oprogramowanie projektowe, ale nie uwzględniało ono najnowszych metod projektowania. Aktualizacji oprogramowania musiał dokonywać użytkownik, ponownie instalując je na swoim komputerze.

Oprogramowanie Tensar+ jest dostępne w chmurze, a zatem można go używać w dowolnym miejscu i czasie. Pozwala to użytkownikom na uzyskanie dokładniejszych danych o oszczędnościach czasu i pieniędzy oraz ograniczeniu emisji zanieczyszczeń w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Oprogramowanie jest aktualizowane codziennie, dzięki czemu metody projektowe i dane są zawsze aktualne. Tensar+ uwzględnia również nowsze metody projektowe, takie jak LAAMS.

Czy oprogramowanie Tensar+ jest darmowe do zastosowań komercyjnych?

Tensar+ to darmowe oprogramowanie, które zostało opracowane z myślą o zastosowaniach komercyjnych. Podczas rejestracji użytkownik otrzymuje bezpłatną, niewyłączną i niezbywalną licencję. Pełne warunki korzystania z programu można znaleźć tutaj: Warunki korzystania z Tensar+ (tensarcorp.com)

Czy Tensar+ trzeba pobrać na swoje urządzenie?

Nie. Tensar+ to oprogramowanie w chmurze, co oznacza, że można uzyskać do niego dostęp online w dowolnym miejscu i czasie. Nie trzeba go pobierać, aby skorzystać z niego na komputerze czy tablecie. Dla wszystkich użytkowników chcących korzystać z Tenasar+ na urządzeniach mobilnych przeznaczona jest aplikacja Tensar+, którą trzeba najpierw pobrać na urządzenie.

Jak założyć konto Tensar+?

Założenie konta jest łatwe i możliwe dla każdego. Wystarczy odwiedzić stronę tensarplus.com i kliknąć łącze „Zarejestruj się”. Po podaniu niezbędnych informacji i weryfikacji adresu e-mail konto będzie gotowe! Będą Państwo mogli korzystać z Tensar+ bezpłatnie.

Czy można zmienić georuszt wyspecyfikowany w Tensar+, np. jeśli klient chce zastosować konkretny georuszt Tensar?

Nie, oprogramowanie Tensar+ przedstawia najlepsze spośród dostępnych rozwiązań. Jeśli chcą Państwo przyjrzeć się innemu wybranemu rozwiązaniu – na przykład gdy mają już Państwo na placu budowy konkretny georuszt Tensar – zapraszamy do kontaktu z członkami naszego zespołu, którzy chętnie udzielą Państwu pomocy.

Jaka jest różnica między modułami „Platforma robocza” i „Sprzęt o napędzie gąsienicowym”?

Oba moduły wykorzystują metodologię T-Value. Moduł „Sprzęt o napędzie gąsienicowym” dotyczy wyłącznie przypadków obciążenia 1 i 2 wg brytyjskich zaleceń BRE470. Moduł „Platforma robocza” stosowany jest do platform pod żurawie oraz wszystkich platform nieuwzględnionych w BRE470.

Czy oprogramowanie umożliwia szczegółowy wgląd w metodę obliczania wartości podawanych dla przekroju bez stabilizacji w porównaniach platform roboczych?

Porównania z przekrojami bez stabilizacji są oparte na obliczeniach wg brytyjskich zaleceń BRE470. Wartości te można uzyskać, stosując metodologię BRE470. 

Dlaczego w wynikach widzę kod produktu, a nie konkretny rodzaj georusztu?

Kody stosowane są w celu zabezpieczenia specyfikacji oraz zapewnienia, że na budowie zostanie użyty właściwy produkt, zgodny z wymaganiami konkretnej inwestycji. W swoich specyfikacjach i na rysunkach mogą Państwo stosować podane kody.

Czasami klienci proszą nas o przedstawienie obliczeń czy szczegółową prezentację rozwiązań. Czy taka opcja jest już dostępna?

Otrzymaliśmy już sugestie użytkowników dotyczące szczegółowości danych wynikowych. Obecnie aktywnie pracujemy nad możliwością doboru sposobu ich prezentacji.

Czy możemy dodać nazwę i/lub logo naszej firmy do wyników?

Tak, w ustawieniach profilu – do których dostęp zyskają Państwo, klikając imię w prawym górnym rogu – znajdą Państwo opcję dodania logotypu. Przesłane logo pojawi się na wynikach generowanych przez oprogramowanie. Po przesłaniu logotypu należy pamiętać o kliknięciu przycisku „Zapisz” w oknie ustawień profilu.

Mam do czynienia z tak niekorzystnymi warunkami gruntowymi, że nie mogę wprowadzić ich w Tensar +. Z kim mogę się skontaktować? 

Uzyskane rozwiązanie projektowe jest generalnie wrażliwe na niskie parametry wytrzymałościowe gruntu. We wspomnianym przypadku prosimy o kontakt z Inżynierem Regionalnym, który udzieli Państwu dalszego wsparcia.

Kiedy zostaną udostępnione nowe moduły?

Pracujemy obecnie nad wszystkimi pozostałymi modułami. Jeśli interesuje Państwa określony moduł, zapraszamy do kliknięcia przycisku „Powiadom mnie” – dowiedzą się Państwo o jego wprowadzeniu jako pierwsi.

Dlaczego czasami uzyskuję inny kod przy identycznym projekcie?

Każdemu georusztowi Tensar odpowiada wiele kodów, więc nie jest to błąd. Prosimy o zastosowanie kodu podanego w uzyskanych wynikach; na plac budowy zostanie dostarczony właściwy georuszt.