Georuszt jednokierunkowy Tensar® (RE)

1 Jednokierunkowy georuszt Tensar był pierwszym na świecie georusztem dostępnym w sprzedaży
40 lat produkcji i realizacji na całym świecie
4 obecnie stosowana jest czwarta generacja produktu 
  • Pierwszy georuszt na świecie
  • Ciągły rozwój produktu od ponad 40 lat – obecnie najbardziej zaawansowany geosyntetyk do zbrojenia gruntu 
  • Produkowany z najwyższej jakości polietylenu wysokiej gęstości HDPE
  • Wysoce zorientowany, odporny na wydłużenie (pełzanie) pod działaniem wyoskich obciążeń rozciągających
  • Wyjątkowo trwały, odporny na uszkodzenia przy wbudowaniu oraz długoterminową degradację chemiczną lub biologiczną 
Informacje ogólne

Georuszty jednokierunkowe Tensar przenoszą bardzo wysokie siły rozciągające przyłożone w jednym kierunku (wzdłuż pasma georusztu). Ziarna zasypki zostają unieruchomione w oczkach o otwartej strukturze, co sprawia, że georuszt wyjątkowo skutecznie przejmuje obciążenia przekazywane przez grunt zasypowy.

Georuszty jednokierunkowe RE osiągają wysoką wytrzymałość dzięki metodzie produkcji, polegającej na wytłaczaniu otworów i rozciąganiu jednorodnego arkusza polimeru. W ten sposób otrzymuje się monolityczny, jednorodny i niezawodny produkt, który zachowuje jednolite właściwości mechaniczne bez konieczności tkania, powlekania czy zgrzewania. Unikalny proces produkcji zapewnia wyższą wytrzymałość węzłów, co pozwala na uzyskanie wysokiej wytrzymałości połączeń z innymi pasmami georusztu lub elementami oblicowania.


Czterdzieści lat sukcesów i ciągłego rozwoju 

Firma Tensar wynalazła georuszty – to właśnie georuszty jednokierunkowe Tensar stanowiły pierwszy w historii rodzaj georusztów dostępnych w sprzedaży. Od 40 lat są z powodzeniem stosowane w inwestycjach na całym świecie. W tym czasie były nieustannie rozwijane, co zaowocowało licznymi udoskonaleniami produktu. Najnowsza (czwarta) generacja zapewnia wyższą wytrzymałość na kilogram użytego polimeru, co przekłada się na jeszcze większą ekonomiczność konstrukcji.

Siła, która stoi za systemami TensarTech®

Firma Tensar oferuje szeroką gamę systemów pozwalających na konstrukcję przyczółków mostowych, ścian oporowych, stromych skarp i posadowień nasypów na materacach z kruszywa. Większość tych systemów bazuje na wykorzystaniu georusztów jednokierunkowych Tensar do zbrojenia zasypki lub stworzenia warstwy kruszywa stabilizowanego georusztami Tensar.