System TensarTech® TW1

3 elementy systemu
1 źródło pozyskania materiałów
i wykonania projektu
25+ lat udanych realizacji
  • System ścian oporowych z gruntu zbrojonego z oblicowaniem z bloczków modułowych – zaprojektowany i dostarczony przez jedno godne zaufania źródło
  • Solidna i oszczędna konstrukcja zaprojektowana przez doświadczony zespół Tensar
  • System certyfikowany przez BBA i poddany rygorystycznym testom stateczności, trwałości i nośności
  • Ponad 25 lat doświadczenia płynącego z zastosowań w inwestycjach infrastrukturalnych, przemysłowych i mieszkaniowych
  • Estetyczne i wszechstronne oblicowanie umożliwiające konstruowanie łuków i innych elementów geometrycznych przewidzianych w projekcie
  • Bloczki o gładkiej lub przełamanej fakturze lica dostępne w szerokiej gamie kolorów
  • Wytrzymałe i trwałe połączenie oblicowania ze zbrojeniem – odporne nawet na znaczne obciążenia dynamiczne
Informacje ogólne

System TensarTech TW1 zapewnia wysoką trwałość oraz wszechstronność architektoniczną, jednocześnie pozwalając na osiągnięcie znacznych oszczędności w porównaniu z innymi systemami budowy ścian oporowych.

System składa się z prefabrykowanych betonowych bloczków modułowych połączonych z georusztami jednokierunkowymi Tensar, które stanowią zbrojenie zasypki ułożonej za oblicowaniem. Elementy tworzą wytrzymałą konstrukcję oporową o projektowanym okresie eksploatacji nawet do 120 lat.

Układane na sucho bloczki betonowe TW1 tworzą ścianę o kącie nachylenia 86° bez konieczności stosowania żurawi czy dodatkowych podpór podczas budowy. Standardowe bloczki o wysokości 150 mm są na tyle lekkie, że mogą być układane ręcznie. Ich ukształtowanie pozwala na łatwą konstrukcję łuków, załomów, schodów i innych elementów geometrycznych. Bloczki są dostępne w szerokiej gamie kolorów. 

Elementy systemu

System TensarTech TW1 to nie tylko połączenie trzech idealnie współgrających produktów, lecz również doradztwo, szkolenia i usługi zespołów projektowych i terenowych firmy Tensar. Elementami konstrukcyjnymi systemu są georuszty jednokierunkowe Tensar (wykonane z wyjątkowo trwałego i niepodatnego na korozję polietylenu wysokiej gęstości), bloczki modułowe TW1 (wytrzymałe i trwałe prefabrykowane bloczki betonowe) oraz łączniki Tensar TW1, zapewniające bardzo wytrzymałe połączenie między oblicowaniem a georusztem zbrojącym grunt.

Kompletne rozwiązanie z jednego źródła

Elementy systemu TensarTech TW1 zostały zaprojektowane w taki sposób, by osiągnąć optymalną współpracę i efektywność. Bloczki betonowe o wysokiej wytrzymałości i niskiej nasiąkliwości, łączniki charakteryzujące się wysoką wytrzymałością na ścinanie oraz georuszty jednokierunkowe Tensar tworzą system ścian oporowych z gruntu zbrojonego, który nie tylko spełnia, ale wręcz przewyższa branżowe standardy. Dzięki użyciu zaawansowanego oprogramowania TensarSoil nasz zespół wykwalifikowanych inżynierów może dostarczyć Państwu pełną gamę gotowych opracowań: od darmowych zaleceń projektowych, aż po kompletny projekt.

Bez zamieszania, bez ryzyka – prostota i szybkość wykonania

Modułowe bloczki systemowe TensarTech TW1 nie wymagają zastosowania ciężkiego sprzętu podczas montażu, a ich geometria gwarantuje dobre dopasowanie i zakotwienie pasm georusztu, a ich połączenie z oblicowaniem nie wymaga specjalistycznych kwalifikacji. Reszta to nieskomplikowane prace ziemne. System zazwyczaj nie wymaga odrębnej konstrukcji posadowienia, koszty mobilizacji są minimalne, a realizacja etapowa nie nastręcza trudności. Firma Tensar w ramach usługi projektowej połączonej z zapewnieniem niezbędnych materiałów może nie tylko dostarczyć Państwu szczegółowe rysunki wykonawcze, lecz również służyć doradztwem na placu budowy. Żadnego zamieszania – prostota i szybkość.

Siła systemu TensarTech TW1: georuszt jednokierunkowy Tensar

Georuszty jednokierunkowe Tensar produkowane są z polietylenu HDPE najwyższej jakości. Materiały są wysoce zorientowane i niepodatne na odkształcenia nawet pod znacznymi i długotrwałymi obciążeniami rozciągającymi. Otwarta struktura oczka georusztu pozwala na zazębienie się z naturalnymi zasypkami, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie konstrukcji z gruntu zbrojonego. Wysokie pH bloczków betonowych nie ma wpływu na trwałość i efektywność georusztu z HDPE w całym okresie eksploatacji, który może sięgać nawet 120 lat.


Niezależne oceny i aprobaty 

Program aprobat produktów drogowych HAPAS (ang. Highway Authorities Product Approval Scheme) został zainicjowany w 1995 roku, aby ułatwić wprowadzenie innowacyjnych produktów i systemów w realizacjach drogowych Wielkiej Brytanii. W ramach programu wystawiany jest certyfikat lub raport dostarczający inżynierom informacji o cechach wytrzymałościowych produktu, jak również danych projektowych oraz wskazówek dotyczących jego wbudowania. Informacje te stanowią nieocenioną pomoc w doborze produktów i planowaniu inwestycji. System TensarTech TW1 oraz wybrane georuszty jednokierunkowe Tensar zostały poddane certyfikacji przez BBA (ang. British Board of Agrément) i uzyskały aprobatę HAPAS. Jednostka certyfikująca BBA potwierdza, że georuszty Tensar oraz system TensarTech TW1 zostały poddane niezależnej ocenie i zakwalifikowane do zastosowań zgodnych z ich przeznaczeniem.