Firma Tensar zostanie nabyta przez CMC

Firma Tensar zostanie nabyta przez CMC
Alpharetta, Georgia, 7 grudnia 2021 r. – firma Tensar Corporation („Tensar”), globalny lider na rynku rozwiązań budowlanych opartych na zastosowaniu georusztów, spółka należąca do portfolio funduszu Castle Harlan Partners V, L.P. prowadzonego przez Castle Harlan Inc., ogłosiła zawarcie ostatecznej umowy w sprawie jej przejęcia przez Commercial Metals Company („CMC”, notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych) w ramach realizowanej przez CMC strategii umacniania czołowej pozycji na rynku rozwiązań budowlanych.

"Entuzjastycznie zapatruję się na to, że Tensar i CMC połączą siły, uzyskując szerszy dostęp do rynku budowlanego” – powiedział Mike Lawrence, prezes zarządu firmy Tensar. „Obie firmy mogą pochwalić się bogatą historią innowacji oraz zaangażowania w sukcesy swoich klientów. Wspólnie uzyskamy doskonałe warunki do wzrostu na kluczowych rynkach, wykorzystując w maksymalnym stopniu przyszłe inwestycje infrastrukturalne oraz rosnące globalne zapotrzebowanie na rozwiązania zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że będziemy mogli korzystać z bogatej wiedzy CMC w zakresie innowacyjnych i zaawansowanych metod produkcyjnych, co przełoży się na istotne korzyści dla naszych klientów i partnerów. Jest to ekscytująca zmiana dla pracowników i klientów obu firm”.

CMC to światowy lider w zakresie produkcji wyrobów stalowych, w tym stali zbrojeniowej stosowanej w budownictwie. Firmę cechuje innowacyjne podejście i gotowość do wdrażania nowych technologii wytwórczych, dzięki czemu jej klienci mogą korzystać z bardziej efektywnych ekonomicznie, ekologicznych i trwałych rozwiązań.

„Ta atrakcyjna transakcja stanowi dla firmy CMC postęp w strategii polegającej na umocnieniu czołowej pozycji w sektorze materiałów budowlanych, a przy tym poszerza naszą obecną ofertę o produkty, które doskonale ją uzupełniają” – stwierdziła Barbara R. Smith, prezes zarządu CMC. „Tensar będzie stanowić skuteczną platformę naszego stopniowego wzrostu w dziedzinie komplementarnych produktów przeznaczonych na kluczowy dla nas rynek – budowlany – zaspokajając potrzeby tych sektorów rynku końcowego przeznaczenia, w których mamy już silne relacje z obecnymi klientami”.

„Ogłoszone dzisiaj nabycie firmy Tensar to kolejny ważny krok w ramach realizowanego przez nas strategicznego planu wzrostu. Z radością powitamy w rodzinie CMC 650 pracowników firmy Tensar zatrudnionych na całym świecie” – dodała. Na przejęcie wyraziły zgodę zarządy obu firm. Ostateczne zamknięcie transakcji nastąpi po uzyskaniu zgód regulacyjnych i spełnieniu standardowych wymogów formalnych. W związku z transakcją firmy Castle Harlan i Tensar korzystają z doradztwa finansowego Morgan Stanley & Co. LLC oraz doradztwa prawnego kancelarii Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP.

O firmie Tensar
Tensar to globalny dostawca budowlanych rozwiązań technicznych, wspierający projektantów, wykonawców i inwestorów w zastosowaniu georusztów i posadowień pośrednich do osiągnięcia bardziej efektywnych ekonomicznie i niezawodnych realizacji, m.in. konstrukcji nawierzchni, stabilizacji podłoża czy konstrukcji z gruntu zbrojonego. Dzięki zakładom produkcyjnym w USA, Anglii, Chinach i Rosji firma Tensar szybko odpowiada na potrzeby klientów bez względu na lokalizację.

www.tensarcorp.com

O firmie CMC
CMC i jej spółki zależne produkują i poddają recyklingowi wyroby stalowe i metalowe, oferując szeroką gamę związanych z nimi produktów i usług. Sieć firmy obejmuje m.in. siedem minizakładów hutniczych wyposażonych w piece łukowe, dwie mikrohuty z piecami łukowymi, zakłady obróbki i prefabrykacji stali, magazyny na produkty budowlane oraz zakłady recyklingu w USA i Polsce.
www.cmc.com
Kontakt dla mediów (firma Tensar): Natalie Springfield
natalie@creativeinfluence.io