Down to content

System TensarTech Ecocrib

System TensarTech Ecocrib został stworzony z myślą o ścianach z gruntu zbrojonego o nachyleniu 4:1 lub 84°. Jest to jedna z kilku propozycji oblicowania, po które projektanci mogą sięgnąć, uwzględniając w projekcie zastosowanie systemów budowli oporowych TensarTech.
Specyfikując ścianę w systemie TensarTech Ecocrib projektant zyskuje oblicowanie kaszycowe wykonane z polimerów otrzymanych z recyklingu, stanowiące estetyczną alternatywę dla wykończeń drewnianych czy betonowych, a jednocześnie gwarantujące stateczność konstrukcji dzięki zastosowania zbrojenia gruntu georusztem.

System TensarTech Ecocrib

Specyfikując ścianę w systemie TensarTech Ecocrib projektant zyskuje oblicowanie kaszycowe wykonane z polimerów otrzymanych z recyklingu, stanowiące estetyczną alternatywę dla wykończeń drewnianych czy betonowych

Kluczowe cechy i zalety systemu:

  • Uzyskane w 100% z recyklingu i podlegające w 100% recyklingowi oblicowanie kaszycowe wyprodukowane z polimerów uzyskanych z odpadów pochodzących z terytorium Wielkiej Brytanii.
  • Materiał w pełni odporny na promieniowanie ultrafioletowe, niebutwiejący, odporny na działanie wody czy grzybów.
  • Oblicowanie może być wykonane w różnych kolorach (standardowo brąz) i wyróżnia się miłym dla oka wyglądem drewna, nie wykazując zarazem żadnej z jego wad.
  • Według brytyjskich norm kaszyce polimerowe należą do materiałów 3 klasy ognioodporności (drewno należy do klasy 4), są więc trudniejsze do podpalenia niż drewno.
 
  • Produkt otrzymał aprobatę rady British Board of Agrément, dopuszczającą go do użytku na autostradach przy założeniu typowego okresu eksploatacji do 120 lat (certyfikat HAPAS BBA 12/H194).
  • Możliwość wbudowania różnych pozyskanych miejscowo kruszyw i materiałów zasypowych z recyklingu.
  • Niezawodne połączenie oblicowania ze zbrojeniem z georusztu za pomocą wytrzymałego łącznika polimerowego.
  • Rozwiązanie może być dostarczone jako element kompletnego projektu w systemie ścian oporowych TensarTech uzupełnionego usługą dostarczenia niezbędnych produktów.
  • W zakres usług wchodzić może przygotowanie projektu wykonawczego, ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej, rysunki konstrukcyjne oraz doradztwo podczas montażu na placu budowy.
 

Need help?