System TensarTech® ARES

2,25 m2 standardowa powierzchnia panela modułowego
120 lat eksploatacji wg certyfikatu BBA
0 obaw o korozję
  • System ścian oporowych z licem z wielkogabarytowych paneli prefabrykowanych 
  • System certyfikowany przez BBA (British Board of Agrément) na 120-letni okres projektowy 
  • Poddany rygorystycznym ocenom stateczności, trwałości i nośności
  • Wysoka wytrzymałość oraz brak korozji połączenia pomiędzy panelami lica a pasmami georusztu
  • Solidna i oszczędna konstrukcja zaprojektowana przez doświadczony zespół Tensar.

Skontaktuj się z naszym inżynierem

Informacje ogólne

Gdy do decydujących czynników należą szybkość budowy oraz długoterminowa trwałość konstrukcji, system TensarTech ARES® stanowi atrakcyjne i niezawodne rozwiązanie ścian oporowych i przyczółków mostowych, zapewniające oszczędność czasu i pieniędzy. System składa się z prefabrykowanych betonowych paneli modułowych połączonych z georusztami jednokierunkowymi Tensar, które stanowią zbrojenie   zasypki wbudowanej za oblicowaniem. Elementy tworzą stateczną konstrukcję oporową o projektowanym okresie eksploatacji nawet do 120 lat. Modułowe panele licujące zapewniają projektantom szeroki wybór faktur i wzorów pozwalających spełnić wymogi architektoniczne, konstrukcyjne i budżetowe. Prefabrykowane panele produkowane są z krótkimi pasmami georusztów Tensar osadzonymi w tylnej ścianie (tzw. startery), co umożliwia ich połączenie z georusztami jednokierunkowymi Tensar podczas montażu. Wykonany w 100% z polimeru łącznik typu bodkin gwarantuje, że w całym okresie eksploatacji nie dojdzie do spadku wytrzymałości połączenia

Elementy systemu

System TensarTech ARES® to nie tylko połączenie trzech doskonale współpracujących elementów systemowych, lecz również doradztwo, szkolenia i usługi zespołów projektowych i terenowych firmy Tensar. Elementami konstrukcyjnymi systemu są georuszty jednokierunkowe Tensar (wykonane z wyjątkowo trwałego i niepodatnego na korozję polietylenu wysokiej gęstości), panele modułowe oblicowania TensarTech ARES (wytrzymałe i trwałe prefabrykowane panele betonowe) oraz łączniki polimerowe bodkin , zapewniające bardzo wytrzymałe połączenie między oblicowaniem a georusztem zbrojącym grunt.

Siła systemu TensarTech ARES: georuszt jednokierunkowy Tensar

Georuszty jednokierunkowe Tensar produkowane są z polietylenu HDPE najwyższej jakości. Materiały są wysoce zorientowane i niepodatne na odkształcenia nawet pod działaniem znacznych i długotrwałych naperężeń rozciągających. Otwarta struktura oczka georusztu pozwala na zazębienie się z naturalnymi zasypkami, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie konstrukcji z gruntu zbrojonego. Wysoki współczynnik pH paneli betonowych nie wpływa w żaden sposób na trwałość i efektywność georusztu z HDPE w całym okresie eksploatacji wynoszącym nawet 120 lat.

Kompletne rozwiązanie pochodzące z jednego źródła

Elementy systemu TensarTech ARES zostały zaprojektowane w taki sposób, by osiągnąć optymalną współpracę i efektywność. Wysokiej jakości prefabrykowane panele betonowe o atrakcyjnych architektonicznie wykończeniach, wytrzymałe łączniki polimerowe oraz georuszty jednokierunkowe Tensar tworzą system ścian oporowych z gruntu zbrojonego, który nie tylko spełnia, lecz nawet przewyższa e standardowe rozwiązania dostępne na rynku. Dzięki użyciu zaawansowanego oprogramowania TensarSoil nasz zespół wykwalifikowanych inżynierów jest w stanie dostarczyć Państwu pełną gamę gotowych opracowań: od darmowych zaleceń projektowych, aż po kompletny projekt wykonawczy.

Bez zamieszania, bez ryzyka – prostota i szybkość wykonania

Wykonawcy doceniają łatwość montażu systemu TensarTech ARES. Modułowe panele zaprojektowane są tak, by ich geometria zapewniała dobre dopasowanie i zakotwienie, jednocześnie ułatwiając równe ustawienie oblicowania. Ułożenie i połączenie paneli lica oraz pasm georusztu jest proste i szybkie dzięki polimerowemu łącznikowi bodkin  oraz pasom gerousztu osadzonym w tylnych ścianach paneli, tzw. starterów. Reszta to nieskomplikowane prace ziemne. System zazwyczaj nie wymaga odrębnych rozwiązań posadowienia, koszty mobilizacji są minimalne, a realizacja etapowa nie przysparza trudności. Firma Tensar w ramach usługi projektowej połączonej z zapewnieniem niezbędnych materiałów, może nie tylko dostarczyć Państwu szczegółowe rysunki wykonawcze, lecz również służyć doradztwem na placu budowy.

Niezależne oceny i aprobaty

Program aprobacyjny HAPAS (ang. Highway Authorities Product Approval Scheme) został zainicjowany przez niezależną jednostkę aprobująca w 1995 roku, aby ułatwić wprowadzenie innowacyjnych produktów i systemów w realizacjach drogowych w Wielkiej Brytanii. W ramach programu wystawiany jest certyfikat lub raport dostarczający inżynierom informacji o cechach wytrzymałościowych produktu, jak również danych projektowych oraz wskazówek dotyczących jego wbudowania. Informacje te stanowią nieocenioną pomoc w doborze produktów i planowaniu inwestycji. System TensarTech ARES oraz wybrane georuszty jednokierunkowe Tensar zostały poddane certyfikacji przez BBA (ang. British Board of Agrément) i uzyskały aprobatę HAPAS. Jednostka certyfikująca BBA potwierdza, że georuszty Tensar oraz system TensarTech ARES zostały poddane niezależnej ocenie i zakwalifikowane do zastosowań zgodnych z ich przeznaczeniem.

The Engineered Advantage™

Tensar jest liderem na rynku konstrukcji z gruntu zbrojonego. Opracowujemy nowatorskie produkty i technologie, wyznaczając nowe kierunki w branży geotechnicznej już od czterech dziesięcioleci. Nasze produkty poddawane są najbardziej szczegółowym procedurom kontroli jakości na rynku. Dzięki użyciu zaawansowanego oprogramowania TensarSoil nasi doświadczeni inżynierowie mogą dostarczyć Państwu pełen zakres możliwych form opracowania: poczynając od krótkich zaleceń projektowych, na kompletnym projekcie wykonawczym kończąc.

 

Uniwersalność i estetyka

Panele modułowe TensarTech ARES wykańczane są w różnych fakturach i w szerokiej gamie kolorystycznej. Liczba wariantów architektonicznych jest praktycznie nieograniczona.

Materiały - System TensarTech Ares