Down to content

System TensarTech® NaturalGreen®

System TensarTech NaturalGreen stanowi wszechstronne i oszczędne rozwiązanie konstrukcji skarp o nachyleniu do 45˚, gdy preferowany jest atrakcyjny, całkowicie naturalny wygląd zbocza, oraz na obszarach o dużym znaczeniu dla środowiska. Poza budową nowych skarp, system można swobodnie zastosować również do naprawy osuwisk w istniejących konstrukcjach.

Długoterminową stateczność budowli zapewnia zastosowanie poziomych warstw jednokierunkowego georusztu Tensar, zbrojących masyw gruntu. System przewiduje użycie materiału przeciwerozyjnego i naturalnej roślinności, a nie sztywnego oblicowania, dzięki czemu w typowych sytuacjach konstrukcja jest nieskomplikowana i błyskawiczna. Materiał przeciwerozyjny nie tylko zabezpiecza zbocze przez ulewnymi deszczami, lecz również zatrzymuje świeżo ułożony grunt na powierzchni skarpy i wspomaga zawiązanie się roślinności, zbrojąc strefę ukorzenienia, co pozwala na utrzymanie atrakcyjnego wykończenia konstrukcji. 


 

Bardzo wysoka trwałość zbrojenia z georusztów jednokierunkowych Tensar pozwala na zastosowanie materiału zasypowego pozyskanego miejscowo, w tym gruntów spoistych i zanieczyszczonych, co może zaowocować znaczną redukcją kosztów oraz zapotrzebowania na transport na placu budowy i poza nim.  

Korzystając z systemu TensarTech NaturalGreen mogą Państwo uzyskać kompletne rozwiązanie z jednego źródła. Dzięki użyciu zaawansowanego oprogramowania TensarSoil nasz zespół wykwalifikowanych inżynierów może dostarczyć  każdy rodzaj opracowania: od darmowych zaleceń dotyczących zastosowania produktu aż po kompletny projekt objęty ubezpieczeniem od odpowiedzialności zawodowej i uzupełniony usługą dostarczenia niezbędnych produktów. Dla skarp o większym nachyleniu najlepsze rozwiązanie stanowi system TensarTech GreenSlope.

Szybka i ekonomiczna metoda gwarantująca stateczność dla skarp o nachyleniu do 45˚

System TensarTech NaturalGreen stanowi wszechstronne i oszczędne rozwiązanie konstrukcji skarp o nachyleniu do 45˚, gdy preferowany jest atrakcyjny, całkowicie naturalny wygląd zbocza, oraz na obszarach o dużym znaczeniu dla środowiska. 

Co wchodzi w skład systemu TensarTech NaturalGreen?

  • Ocena warunków na placu budowy
  • Kompletne usługi projektowe z zastosowaniem najnowszego oprogramowania
  • Rysunki konstrukcyjne
  • Pełne ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej
  • Niezależnie ocenione zbrojenie z georusztu Tensar
  • Doradztwo na placu budowy
     

Need help?