Down to content

Siatki stosowane w górnictwie

W przemyśle górniczym sprawą najwyższej wagi jest bezpieczeństwo, ogromną rolę odgrywają również względy praktyczne i ekonomiczne. Siatki górnicze Tensar wyróżniają się na wszystkich tych polach, stanowią bowiem lekką i błyskawiczną w montażu alternatywę dla tradycyjnych systemów metalowych.
  Oparte na technologii Tensar georuszty górnicze BX i TX to materiały odporne na korozję i ogień, idealne do zabezpieczania filarów i ścian. W połączeniu z siatką Tensar Minex oraz matami stropowymi UX3340 (Tensar Roof Mats) i pasami wzmacniającymi (Tensar Rib Straps) – pod względem wytrzymałości równorzędne z siatką zgrzewaną z drutu grubości 4 mm – tworzą kompletny system gotowy do użycia w różnorodnych zastosowaniach górniczych. Z kolei siatka BX1610, czyli wersja nieodporna na ogień, ale stabilizowana na promieniowanie UV, jest używana z powodzeniem do zabezpieczania wysokich zboczy. Wszystkie powyższe materiały są lekkie i elastyczne, praca z nimi przebiega więc sprawnie i bezpiecznie, co wpływa na zwiększenie wydajności oraz redukcję przestojów spowodowanych urazami.

  Nad i pod ziemią

  Being lightweight and flexible, Tensar Mining grids are not only easy-to-handle and safe to work with, but also help to increase production efficiency and decrease injury downtime.

  Siatki stosowane w górnictwie

  • Lekkie i łatwe w transporcie
  • Szybki montaż
  • Ogólne zmniejszenie kosztów inwestycji
  • Sprawdzona wytrzymałość przewyższająca alternatywne materiały metalowe
  • Odporność na korozję i ogień
  • Redukcja potencjału wystąpienia urazów podczas transportu i montażu
  • Możliwość skrócenia czasu montażu o 75% w stosunku do siatki metalowej plecionej lub zgrzewanej
   

  Need help?

  Broszury